O nás

Jsme malá farma zabývající se chovem koz a koní. Prodáváme kozí mléko sýry. Nabízíme venkovní ustájení koní. Sídlíme v Mikulově, zvířata máme na Mušlově, sýrárnu a prodejní automat na ulici Rudolfa Gajdoše.

Chováme převážně kozy plemene Česká hnědá krátkosrstá koza. Nyní máme 23 koz a 4 kozly. Kozy se od dubna do listopadu pasou na pozemcích spravovaných Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR, čímž pomáhají pečovat o krajinu. K dispozici mají přibližně 5 ha pastvin. Dojíme je 2x denně, od půlky dubna do konce října. Mléko zpracováváme v naší sýrárně. Přes zimu bývají ustájené v menším výběhu s přístřeškem a krmí se senem.

Naše farma vznikla na podzim roku 2018. Začali jsme se stádem 5 koz, které jsme dovezli z Jáňova Dvora v Novém Přerově. Během roku 2019 jsme si doma zařídili malou sýrárnu, abychom mohli kozí mléko i zpracovávat. Původně kozy pobývaly pouze na pastvinách, později jsme začali budovat ,,statek“ na druhé straně Mušlova, kde mají zvířata lepší zázemí. Koně se přistěhovali v roce 2022.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *